NAŠA FILOZOFIA

Vináreň a vinotéka Viecha pod klenbami v Prešove vznikla na jar roku 2020 v úzkej spolupráci s projektom Viechy malých vinárov, ktorý úspešne funguje v Bratislave na viacerých miestach.

Našim cieľom je prezentovať a predávať výlučne slovenské vína malých a stredných vinárov, ktoré nie sú dostupné v obchodných sieťach supermarketov a reťazcov.

Od počiatku sme sa zamerali na vína, ktoré pochádzajú od vinárov z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Chceme spolupracovať najmä s ľuďmi, ktorí sprevádzajú vinič od jeho zasadenia vo vinohrade až po konečný produkt, teda doladenie hotového vína.

Jedinečné, originálne, aj autentické. Svieže, ale aj vyzretejšie. Moderné, alebo aj tradičné. Chute malokarpatských vín chceme prezentovať aj v regióne, ktorú nemá takú bohatú vinársku tradíciu a kde konzumenti doposiaľ uprednostňovali vína inej produkcie.

Máme ambíciu ich prostredníctvom ukázať ľuďom, aké zaujímavé, sexi a rôznorodé sú slovenské vína, ako sa menia z roka na rok, ako dozrievajú a ako sa vyvíjajú ich producenti.

Chceme svojim zákazníkom ukázať, že vinári v Malých Karpatoch sú špičkoví, vzdelaní odborníci, ktorí dokážu urobiť skvostné nápoje a neboja sa pri tom ani experimentovať. Ich prostredníctvom prezentujeme chute, ku ktorým sa milovník vína v bežnej sieti nedostane.

Našou ambíciou je okrem iného ukázať aj to, že aj sudové, resp. tankové víno môže byť vynikajúcej kvality, ak je od prvopočiatku dobré a vinár aj predajca sa oň dobre stará. Preto sme investovali do špeciálnych tankov, kde bude víno čakať na zákazníkov.

Viecha bude mať aj bohatú vinotéku, kde si budú môcť záujemcovia vybrať aj vína mimo ponukovej dennej karty. Aj keď, na karte bude pestrý výber druhov vína, ktoré bude môcť zákazník najprv ochutnať a potom si vybrať, pri čom by chcel stráviť príjemné chvíle.

V tomto smere je Viecha pod klenbami priekopníkom myšlienky nekupuj na náhodu, ale ochutnaj a rozhodni sa.

Sme presvedčení, že Viecha pod klenbami bude prínosom pre popularizáciu vinárskej kultúry v Prešove a v okolí.

Chceme vytvoriť prostredie, kde sa budú cítiť ľudia dobre, kam sa prídu porozprávať, stretnúť, ochutnať niečo výnimočné a niečo zaujímavé sa aj dozvedieť.

Oázu príjemnej pohody v historickom centre Prešova, kam vraciame tradíciu štandardnej vinárne.